16 października 2017r. w świdnickim teatrze miało miejsce bardzo ważne dla lokalnego środowiska wydarzenie. 30 lat istnienia obchodziło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Jubileuszowi towarzyszyła konferencja „Prawo do godności” poświęcona przestrzeganiu zapisanych w Konwencji ONZ praw osób niepełnosprawnych. Na pewno ważne słowa dotyczące wsparcia społecznego podopiecznych i ich rodzin padły z ust zaproszonych gości podczas panelu dyskusyjnego. Wrażenie na wszystkich zrobił specjalnie nakręcony na tę okoliczność teledysk oraz przedstawienie „Świat bajek”, które ujęło widzów grą aktorów i pięknymi kostiumami

Jaki ten fakt ma związek z ZSCKR w Mokrzeszowie? Placówką prowadzoną przez PSONI jest m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, którego siedziba znajduje się na parterze internatu naszej szkoły. Nie są nam obce potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych, bo spotykamy się z nimi na co dzień. Tak, jak przy organizacji Dnia Godności, tak i teraz wzięliśmy czynny udział w wydarzeniu i „wspomogliśmy sąsiadów”. Podczas części oficjalnej szkołę reprezentowała Pani dyrektor Joanna Miłobóg. Nad poczęstunkiem dla gości czuwali natomiast uczniowie klas I i II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Brigidy Kowalczyk.

Z okazji Jubileuszu składamy wszystkim podopiecznym i kadrze mokrzeszowskich WTZ-ów życzenia radości na co dzień i wielu sukcesów w dalszym działaniu. Niech każdy dzień przynosi przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, bo przecież „rzeczywistość jest utkana z tej samej przędzy co marzenia”, a na przyjaciół zawsze można liczyć!


26.10.2017r. uczennice z klasy I technikum w zawodzie technik hodowca koni uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Lutomi Górnej, dotyczącej podstaw woltyżerki i organizacji chowu i hodowli koni w wychowie bezstajennym. Prowadzącym zajęcia był Pan Adam Susłowski – znany zawodnik woltyżerki, wielokrotny finalista Mistrzostw Europy, Świata i Zawodów Międzynarodowych, wielokrotny Mistrz Polski w Woltyżerce. Młodzież doskonaliła swój dosiad poprzez pracę nad równowagą, umiejętnością balansowania ciałem oraz uświadomienie sobie mechaniki pracy jeźdźca na koniu.

Uczniowie uczestniczyli również w karmieniu koni, ich pielęgnacji i obsłudze. Zapoznali się ze specyfiką i strukturą gospodarstwa ekologicznego, w którym zaspokaja się naturalne potrzeby koni, tj. bycie w stadzie, zapewnia się stałą możliwość ruchu i przyjazny kontakt z człowiekiem.


Również w tym roku szkolnym obchodziliśmy Święto Niepodległości w nieco innej formie. Odeszliśmy od tradycyjnego apelu, ponieważ naszą ideą było zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Każda klasa wraz z wychowawcą miała przygotować pracę związana z Dniem 11 Listopada, ułożyć Dekalog Patrioty oraz zaśpiewać jedną z wylosowanych pieśni patriotycznych. Wszystkie zespoły spisały się wzorowo i pięknie się prezentowały w strojach z elementami barw narodowych. Uroczystość przebiegła w należytej atmosferze. Dodatkową atrakcją było wspólne zdjęcie każdej klasy i Grona Pedagogicznego z „Piłsudskim” i jego „Kasztanką.” W postać Marszałka wcielił się Pan profesor Aleksander Rak. Na zakończenie każdy otrzymał słodki podarunek.

Nad organizacją wydarzenia czuwał Samorząd Uczniowski, Pani profesor Agnieszka Stelmach oraz gospodarz szkoły w miesiącu listopadzie – klasa 3 MT wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Kuklińską.


Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: specjalista (zakres płace)

Szczegóły oferty do pobrania tutaj


„Jest ogromne, czerwone, rumiane, przez uczniów ZSCKR bardzo podziwiane…” - to tylko mały fragment zaskakująco bogatej i różnorodnej twórczości naszych uczniów na temat „fantazje z jabłkiem”.

8 listopada 2017r. odbyło się I Święto Jabłka w naszej szkole – pierwsze, ale nie ostatnie, ponieważ szkolną maskotką jest jabłko, w naszym logo także jest jabłko, a poza tym jabłko jest owocem, który kusi swoim urokiem i walorami wszystkich naszych uczniów niezależnie od kierunku kształcenia. A od historii Adama i Ewy wiemy, że wszystko zaczęło się od jabłka...

Tegoroczne święto pokazało jak wiele wspaniałych pomysłów mieli uczniowie. Celowo nie sugerowano żadnych form, a tym czasem poza wspomnianą twórczością literacką młodzież przygotowała piękne plakaty na cześć jabłka, ulotkę pod hasłem „Jabłka na zdrowie”, referat o właściwościach jabłek oraz smakołyki jabłkowe. Były gry i zadania do wykonania. Całość świetnie prowadził opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Ryszard Skotnicki wraz z przewodniczącą SU Agatą Kozą. Pani Brygida Kowalczyk z klasą II PT przygotowała ucztę jabłkową. Szczególne podziękowania należą się pani Magdzie Kuklińskiej i klasie III MT za sprawną organizację i przygotowanie techniczne. Najbardziej napracowało się jury, któremu przewodniczyła pani dyrektor Joanna Miłobóg. Jak się okazało pani dyrektor specjalnie na tę okazję nauczyła się wierszyka Jana Brzechwy W tym roku za prezentacje i współzawodnictwo przyznano dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV PTC, ale tak naprawdę to święto pokazało, że wszyscy uczniowie naszej szkoły są zwycięzcami.

Wierszyk ułożony przez klasę II CT pod tytułem „Przygoda Jonatana”

„Szło jabłuszko przez Mokrzeszowski sad i szło tak przez 60 lat,
Aż spotkało zawodówkę, która zrobiła w sadzie obróbkę i pobrała ziemię próbkę.
Architektura się zebrała, drzewka wkopała i ładnie podlała.
Rano wszyscy zaskoczeni, bo w sadzie już się nie zieleni, tylko od jabłek czerwieni.
Agrobiznes zrobił biznes, sprzedał jabłek kosz i przetańczył z sukcesu całą noc!
Żywieniówka jabłko dorwała i sprawnie je poćwiartowała
Ładnie ciasto na blasze rozłożyła i do piekarnika włożyła,
Smaczna szarlotkę wykonali i następnego dnia całą szkołę poczęstowali.
Wszyscy się tym uradowali i w święto jabłka ucztowali.”


Po Hubertusie w Krzyżowicach przyszła pora na mokrzeszowskiego Hubertusa. Tym razem uczniowie z PZS w Krzyżowicach wraz z panią Iwoną Ostrowską - kierownikiem kształcenia praktycznego i panem Grzegorzem Jasiczkiem - nauczycielem przedmiotów zawodowych, przyjechali z rewizytą do nas. Impreza wzorem lat ubiegłych odbyła się 7 listopada 2017r. w Stadzie Ogierów „Książ”, które nasi przyszli hodowcy koni znają od podszewki, bo realizują tam regularnie zajęcia i praktyki. Nad całością przygotowań czuwali nauczyciele: pani Joanna Hodel, pani Joanna Niebieszczńska i pan Maciej Mazurek. Jak przystało na „spotkanie branży”, nie zabrakło „końskich tematów” i atrakcji właściwych obchodom „Hubertusa”. Pani zootechnik Małgorzata Studzińska ciekawie opowiadała o działalności ośrodka hodowlanego i wyjątkowości koni rasy śląskiej. Program rozpoczął się mocnym akcentem. Mogliśmy podziwiać pana Bartłomieja Kwiatka - wielokrotnego mistrza Polski i świata w powożeniu podczas przejazdu zaprzęgiem czterokonnym. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem prędkości, fantastycznej techniki i świetnej współpracy całego zespołu. Na uwagę zasługuje fakt, że z panem Bartkiem jeździ absolwentka naszej szkoły - Ola Kołodziej, którą i tym razem zobaczyliśmy w charakterze luzaka. Atrakcją była też prezentacja na temat roli husarii w dziejach Polski przygotowana przez pana Andrzeja – miłośnika historii tej formacji. Oko cieszył przejazd Oli Chudy z klasy drugiej, która specjalizuje się w jeździe w damskim siodle i za każdym razem zachwyca publiczność pięknym kostiumem (tym razem była to kreacja a la pirat). Dla uczestników „Hubertusa” organizatorzy przygotowali konkursy. Była i „próba dzielności”... jeźdźców, bo to oni tym razem pokonywali przeszkodę. Można było się wykazać w konkurencji „rzut podkowami” oraz drużynowo w „sztafecie workowej”. Nie zabrakło też przejażdżki po książańskim parku i „pogoni za lisem”, który nie miał szans z naszym uczniem – Michałem Zawadą. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy ognisku. Kiełbaski, zupa gulaszowa oraz gorąca herbata zniknęły szybko, ale wspomnienia tegorocznego Hubertusa na pewno pozostaną na długo. I to wcale nie ze względu na jesienną mgłę, która chciała dać nam się we znaki...


25 października 2017 r. – już po raz kolejny – w naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa pod nazwą „WAMPIRIADA”.

Krew oddało łącznie 30 osób – pełnoletni uczniowie i uczennice. Sporą część stanowili nowicjusze z klasy III MT i III EZ. Tym razem udało się zebrać blisko 6 litrów krwi, co z pewnością pozwoli na uratowanie niejednego ludzkiego życia. Krew można było oddawać przed budynkiem głównym szkoły w KRWIOBUSIE.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wzrost zapotrzebowania na krew i propagowanie u młodzieży postaw społecznych. Pomysłodawcą kolejnej akcji i zarazem organizatorem był Pan Szymon Gumny przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji składamy serdeczne podziękowania, ponieważ „oddając krew, ratujesz życie”!


Każdego roku w eliminacjach szkolnych do konkursu OWiUR w całej Polsce, bierze udział ponad 22 tysiące uczniów. Również tradycją naszej szkoły jest udział w olimpiadzie. W tym roku szkolnym eliminacje odbyły się 27 października, co zbiegło się w czasie z obchodzonym w naszej szkole miesiącem agrobiznesu. Uczniowie klasy 2PTM technikum w zawodzie technik agrobiznesu zmagali się z sześćdziesięcioma pytaniami w części pisemnej oraz ciekawymi zadaniami w części praktycznej w dwóch blokach tematycznych: produkcja zwierzęca oraz produkcja roślinna.

Zwycięzcy bloku produkcja zwierzęca to:
I miejsce -Szymon Ślązak
II miejsce - Jerzy Imiołek

Zwycięzcy bloku produkcja roślinna to:
I miejsce – Tomasz Kucharski
II miejsce - Jerzy Imiołek

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca wezmą udział w eliminacjach okręgowych, które zaplanowano na 20-21 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!


19.10.2017r. delegacja naszych uczniów technikum w zawodzie: technik hodowca koni wraz z nauczycielami i kadrą kierowniczą miała przyjemność uczestniczyć gościnnie w szkolnej imprezie jeździeckiej zwanej Hubertusem Konnym zorganizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Krzyżowicach. Wszystko odbywało się w zgodzie Zgodnie z tradycją tego święta Myśliwych, Leśników i Jeźdźców. Nie zabrakło ani pokazów ani konkursów.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice tj.: Emilia Poczachowaska i Eliza Sulich z kl. IV PTC, Aleksandra Chudy z kl. II CT, Olga Troszczyńska, Julia Białobrzeska oraz Katarzyna Bednarz z kl. I MTC, które wykazały się umiejętnościami jeździeckimi, rywalizując w próbie Caprillego oraz sztafecie na koniach, w której nasze uczennice wypadły znakomicie i zajęły I miejsce! Nasi młodzi jeźdźcy zostali nagrodzeni akcesoriami jeździeckimi, co dało im poczucie satysfakcji i dumy, że zawód, którego się uczą daje im i wiedzę i możliwość pracy z końmi.

Zwiedzanie bazy szkoły, obiektów stajennych oraz nawiązanie znajomości z rówieśnikami kształcącymi się w tym samym kierunku i realizującymi swoją pasję, umożliwiły uczniom wzajemną wymianę umiejętności, jak również poznanie ciekawych metod hodowlanych i treningowych.

Program jeździecki przeplatany był atrakcyjnymi występami zaproszonych gości. Pokazy dotyczyły np. ujeżdżenia w damskim siodle, powożenia zaprzęgów jednokonnych, szkolenia koni dosiadanych przez Wrocławską Konną Straż Miejską itp. Wspólna zabawa jeździecka zakończyła się gonitwą -pogonią za lisem, a następnie poczęstunkiem w postaci bigosu, czyli tradycyjnej potrawy myśliwskiej.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom ze szkoły w Krzyżowicach za miłe przyjęcie nas, integrację społeczności szkolnej i wymianę doświadczeń jeździeckich i hodowlanych.


13 października 2017 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Mokrzeszowie został odznaczony pamiątkowym medalem „75 lat Batalionów Chłopskich” za zasługi związane z działalnością edukacyjną szkoły na niwie wychowania młodzieży w duchu patriotyzmu i budowania tożsamości narodowej. Podczas uroczystego apelu dekoracji sztandaru szkoły dokonał pan major Jan Paluchniak – Prezes Zarządu Okręgu we Wrocławiu, członek Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich. Medalem zostały także uhonorowane: Joanna Miłobóg – dyrektor szkoły i Agnieszka Stelmach – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

To kolejne wyróżnienie, które placówka otrzymała dzięki inicjatywie Pana Majora. Pierwsze odznaczenie - medal pamiątkowy z wizerunkiem gen. Franciszka Kamieńskiego (komendanta głównego BCh) wraz z dyplomem Zarządu Głównego zostało przyznane 24 października 2001 roku z okazji 60 rocznicy powstania Batalionów Chłopskich. Następnie 30 listopada 2009r. odbyła się uroczystość nadania ZSCKR w Mokrzeszowie Złotego Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

W swoim przemówieniu pan Paluchniak podkreślił, że mokrzeszowska szkoła od lat inicjuje i realizuje wiele przedsięwzięć związanych z tematyką historyczną.

Cieszymy się, że wręczenie pamiątkowego medalu nastąpiło właśnie 13 października 2017 r. Ta data sąsiaduje bowiem z dwiema innymi – 8 października, kiedy obchodzi się Dzień Żołnierza Batalionów Chłopskich i 14 października – Dniem Edukacji Narodowej. Stąd na apelu przygotowanym przez klasę 2 technikum w zawodzie technik hodowca koni pod opieką wychowawczyni – pani Joanny Hodel nie zabrakło ani akcentów patriotycznych, ani kwiatów i słów podziękowania dla nauczycieli. Do życzeń jak co roku dołączył się Samorząd Uczniowski, który tym razem przygotował imienne muffinki oraz kwiaty wykonane techniką origami (wspierany przez panią Brygidę Kowalczyk i pana Ryszarda Skotnickiego). W uroczystości wzięli udział także rodzice, którzy nie tylko na ręce Pani Dyrektor złożyli kwiaty, ale także wzięli udział w przedstawieniu. Ważnym momentem było wpisane w 60-letnią tradycję ZSCKR w Mokrzeszowie ślubowanie uczniów klas I, którzy w słowach wypowiadanej roty przysięgali „swoją postawą przynosić chlubę szkole, rodzicom i Ojczyźnie”.


17 października 2017 roku klasy pierwsze miały możliwość spotkania z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy panią Adrianną Kalin. Spotkanie podzielono na dwie części. Najpierw była poglądowa pogadanka na temat strat zdrowotnych wynikających z palenia papierosów, w tym e-papierosów. Następnie odbyło się badanie zawartości tlenku węgla w płucach z zastosowaniem SMOKERLYZERA. Tym uczniom, którzy mimo że sami nie palą, ale informowali, że w rodzinie dużo osób pali, rozdano ulotki specjalistyczne przeznaczone dla długoletnich palaczy mówiące o skutkach palenia. Natomiast ci pierwszoklasiści, u których wynik badania wskazywał, że są palaczami, uświadomili sobie, jakie są skutki palenia tytoniu podczas indywidualnych konsultacji z prowadzącą badanie. Oni również otrzymali ulotki i testy motywujące do rzucenia palenia. Umówiliśmy się także, że w przyszłym roku szkolnym będą mogli ponownie „spotkać się” ze SMOKOLYZEREM.


5 października 2017r. klasa 1MTC, 2CT oraz grupa agrobiznesu z klasy 2PTM wraz z wychowawczyniami Panią Elwirą Podhalcz, Panią Joanną Hodel oraz Panią Karoliną Czaplińską, pojechały do Radomierza i Komarna w ramach obchodzonego w naszej szkole miesiąca agrobiznesu.

Uczniowie, realizując zajęcia związane z produkcją zwierzęcą, odwiedzili Stację Badawczo-Dydaktyczną Uniwersytetu Wrocławskiego w Radomierzu, gdzie hodowane jest bydło mięsne rasy Charolaise. Gospodarstwo położone jest w malowniczej dolinie u stóp gór Kaczawskich i prowadzone jest przez Państwo Gierszewskich.

Uczestnicy wycieczki mieli również okazję odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne „Szałas Muflon” prowadzone przez Pana Bartłomieja Krawicza.


2 października 2017r. klasa 2PTM wraz z wychowawczynią Panią Karoliną Czaplińską oraz Panem Szymonem Gumnym, wybrała się na wycieczkę klasową do Parku Krajobrazowego Jeziorko Daisy. Piękna pogoda i dobry humor uczestników sprawiły, że wycieczka bardzo się udała. Po męczącym marszu wszyscy zasłużyli na pyszne kiełbaski z ogniska.


18 września 2017r. podczas zajęć z produkcji zwierzęcej, w gospodarstwie należącym do spółki Agrominor w Mokrzeszowie, klasa 1MT (przyszli technicy agrobiznesu), uczyła się i jednocześnie świetnie się bawiła przygotowując pokarm dla cieląt, a następnie je karmiąc.

Praca przy zwierzętach sprawiła młodym hodowcom wielką przyjemność. Wszyscy z uśmiechem na ustach dokarmiali równie szczęśliwe z tego powodu cielęta


Zgodnie z programem wychowawczo-profilaktycznym szkoły odbyło się planowane na wrzesień spotkanie nadkomisarza Roberta Topolskiego z uczniami klas pierwszych. Celem spotkania było podniesienie świadomości prawnej uczniów, wyjaśnienie pojęć „czyn karalny” i „wykroczenie”. Poza tym nadkomisarz uczulał młodzież na zagrożenia płynące z niefrasobliwego i niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych. Jak co roku spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a młodzież jak zwykle miała wiele pytań dodatkowych do nadkomisarza.


Obchody 60-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego rozpoczęła msza św. w wiejskim kościółku w Mokrzeszowie, do której Komitet Organizacyjny Zjazdu zaprosił swoich kolegów, księży (także absolwentów), uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jednak główna uroczystość prowadzona przez absolwentów – nauczycili Elwirę Podhalicz i Bogusława Szawerdę miała miejsce w świdnickim teatrze.

Do teatru 30 września przybyli nie tylko absolwenci, a wśród nich Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, włodarze Gminy Świdnica i Powiatu Świdnickiego, ale także dyrektorzy i prezesi instytucji współpracujących ze szkołą. Dodatkowo uroczystość uświetnił swoją obecnością Robert Jakubik, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który pamiątkowy grawerton wręczył Joannie Miłobóg, dyrektorowi szkoły w Mokrzeszowie i oczytał list gratulacyjny Krzysztofa Jurgiela, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Listy gratulacyjne na ręce dyrektor Joanny Miłobóg złożyli także Zygmunt Worsa - wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Zbigniew Kanicki - zastępca wójta Gminy Świdnica, Regina Adamska – przewodnicząca Rady Gminy Świdnica oraz Bogdan Kożuchowicz – burmistrz Świebodzic.

- Mamy dzisiaj okazję wspólnie zatrzymać się i sięgnąć do historii szkoły – mówiła w swoim wystąpieniu dyrektor Joanna Miłobóg. - Ale przede wszystkich do ludzi z nią związanych, do ich osiągnięć, do ich sukcesów i poczuć się częścią jednej wielkie społeczności mokrzeszowskiej szkoły. Nasza szkoła różni się od tej sprzed 60 lat. Od 1957 roku zmieniło się niemal wszystko. Inne są budynki szkolne, inne metody i formy pracy, inne są też egzaminy. Przez ten okres zmieniali się dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, ale jednak przez cały ten czas pozostajemy wierni profilowi szkoły. Tak jak 60 lat temu, tak i teraz, kształcimy przyszłe kadry dla rolnictwa i rozwijających się obszarów wiejskich. Silna pozycja szkoły na rynku edukacyjnym i jej liczne sukcesy są naszym wspólnym dziełem, z którego możemy być dumni. ZSCKR w Mokrzeszowie jest szkołą znaną i cenioną nie tylko w Polsce ale także za jej granicami. Stawiamy sobie za cel nieustanny rozwój. Dlatego otwieramy nowe kierunki kształcenia, modyfikujemy metody nauczania, sięgamy po nowe pomoce dydaktyczne. Jak zawsze naszymi priorytetami w procesie wychowania są następujące wartości: uczciwość, poszanowanie praw, tolerancja, wzajemny szacunek, odpowiedzialność, troska wobec potrzebujących i patriotyzm. Wy, drodzy absolwenci jesteście potwierdzeniem, że w naszych działaniach osiągnęliśmy wspólny sukces. Zdobyliście w naszych murach wiedzę fachową, która uczyniła z was specjalistów i ułatwiła karierę. Zgłębiliście tutaj także wiedzę życiową. Stanowicie naszą chlubę i powód do dumy.

Jubileusz 60-lecia był także okazją do podkreślenia wybitnych zasług pracowników i nauczycieli szkoły. Jak zwykle przy takich okazjach były medale i odznaczenia.

W uznaniu zasług związanych z kształceniem i wychowaniem dzieci i młodzieży Minister Edukacji Narodowej na wniosek Ministra Rolnictwa przyznał Medale Komisji Edukacji Narodowej Joannie Miłobóg, Elwirze Podhalicz i Ryszardowi Skotnickiemu.

Na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi po wskazaniu przez dyrektora szkoły Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Medalami za Długoletnią Służbę: Małgorzatę Bednarską, Halinę Bilicką-Kowaluk, Iwonę Cieślik-Jagielską, Marię Czechlik, Hannę Lisowską, Ewę Mizerską, Grzegorza Wójtowicza, Brygidę Kowalczyk, Luizę Kępińską i Monikę Kołakowską.

W uznaniu zasług dla rolnictwa, a zwłaszcza na niwie edukacji rolniczej Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek dyrektora szkoły przyznał Honorową Odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa”: Iwonie Cieślik-Jagielskiej, Szymonowi Gumnemu, Joannie Hodel, Krzysztofowi Hodel, Magdalenie Kuklińskiej, Monice Kołakowskiej, Bogumile Kosut, Jolancie Pinczakowskiej, Marcie Podrzyckiej, Elwirze Podhalicz, Aleksandrowi Rakowi, Małgorzacie Rasale, Agnieszce Stelmach i Agacie Wójcik.

Szkoła nie zapomniała także o osobach, na których bezinteresowną pomoc i wsparcie szkoła może zawsze liczyć. Statuetki i honorowy tytuł „Przyjaciela Szkoły” otrzymali: Mieczysława Dubiel, Elwira Kinast, Robert Klimkiewicz, Marcin Krajewski, Małgorzata Kruk, Robert Topolski, Dagmara Lorent, Mieczysław Ryszawy i Maria Skiślewicz. Tytułem zostały uhonorowane także Teresa Mazurek – wójt Gminy Świdnica i Monika Słowik – kierownika Stada Ogierów „Książ”, ale z przyczyn niezależnych nie mogły być obecne na uroczystości.

Jubileusz uświetnił występ artystyczny Zespołu Ludowo-Estradowego Mokrzeszów pod kierownictwem Marii Skiślewicz i Wojciecha Skiślewicza.

Po występie gości zaproszono na teren szkoły w Mokrzeszowie, gdzie czekały na nich niespodzianki i piknik ze swojskim jadłem. Stare fotografie, kroniki i dzienniki wyjęte ze szkolnego archiwum obudziły wspomnienia przenosząc obecnych w czasy ich młodości. Wisienką na urodzinowym torcie był oczywiście bal. Kolejny jubileusz już za 10 lat, na który ZSCKR w Mokrzeszowie już teraz zaprasza.


8 września odbył się w naszej szkole kiermasz używanych podręczników. Wzorem ubiegłych lat uczniowie mogli sprzedać używane książki i kupić za bezcen te, które były im potrzebne. Kiermasz był też okazją do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń miedzy uczniami, głównie klas pierwszych, którzy chętnie integrowali się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami. Nad całością czuwała Pani Magdalena Kuklińska

Teraz pozostało już tylko życzyć sukcesów w nauce...


4 września w naszej szkole odbył się apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18, tym ważniejszy, że jubileuszowy. Wszyscy uczniowie dumnie stawili się po wakacyjnej przerwie i zapełnili plac przed budynkiem głównym szkoły, który po remoncie elewacji prezentuje się wspaniale. Wraz z pierwszym dzwonkiem na dobre zakończyła się wakacyjna laba i nadszedł czas nauki. W naszej społeczności przywitaliśmy przyszłych techników agrobiznesu, hodowców koni, żywienia i usług gastronomicznych. Wśród nauczycieli też pojawiły się nowe osoby - Pani Małgorzata Lenczewska specjalistka od przedmiotów zawodowych z zakresu architektury krajobrazu oraz Pani Justyna Hupało –Hanak, dla której nie ma tajemnic produkcja roślinna. Miejsce Ojca Mateusza (którego od nas oddelegowano w świat) zajął Ksiądz Dawid Fiołek.

Zarówno nowym nauczycielom i uczniom, a także uczniom klas starszych, całej radzie pedagogicznej i wszystkim pracownikom Pani Dyrektor życzy owocnej pracy, spokojnej i miłej pracy.

Nie martwcie się - to tylko 36 tygodni do wakacji


11 września 2017r. Pani Dyrektor Joanna Miłobóg, Pani Wicedyrektor Luiza Kępińska wraz z naszym Pocztem Sztandarowym (Marta Olszówka, Katarzyna Mierzejewska, Sebastian Matjaszek) uczestniczyły w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018 w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Staszica w Sejnach. W uroczystości wzięli udział: minister Krzysztof Jurgiel, podsekretarz stanu Rafał Romanowski oraz 47 delegacji szkół podległych Ministrowi Rolnictw i Rozwoju Wsi z całej Polski.

Realizując zadania związane z edukacją rolniczą zamieszczamy link do filmu dotyczącego zasad bioasekuracji.

http://www.piwet.pulawy.pl/piwet7/files/ASF/konf20170629/FILM-ASF.mp4

Zapraszamy do oglądania!

rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
Organ prowadzący
Szkoła prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Erasmus+

Ważne linki