SZANOWNI PAŃSTWO

W związku z niepokojącymi incydentami samookaleczeń wśród młodzieży pojawiających się pod wpływem gry „Niebieski Wieloryb” z niepokojem przekazujemy informacje.

"Niebieski Wieloryb" jest to gra powstała w Rosji, która aktualnie jest bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie otrzymują jedno ustalone zadanie, które polega między innymi na oglądaniu filmów z treściami sadystycznymi, dokonaniu samookaleczenia np. wycięciu żyletką określonych znaków na rękach, nogach i innych częściach ciała. Gra trwa 50 dni, w ostatnim dniu uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia.

Gry zawierające agresję i brutalna przemoc powodują wzrost poziomu agresji, uczą wrogich zachowań wobec ludzi, oraz tego że jedynym sposobem rozwiązywania problemów jest używanie siły. Są jednak gry, które mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny młodzieży.

Jeżeli macie Państwo pytania w związku z powyższym tematem, obserwujecie u swoich dzieci niepokojące zachowania lub potrzebujecie konsultacji bądź porady, zachęcamy do kontaktu z wychowawcą klasy, pedagogiem lub psychologiem szkolnym.

Organ prowadzący
Szkoła prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Erasmus+

Partner szkoły

Ważne linki